قیمت وب سایت

هزینه تمام شده یک وب سایت چگونه محاسبه می شود؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

- هزینه تمام شده یک وب سایت چگونه محاسبه می شود؟؟

این سوال ، جزو اولین پرسش ها در ذهن اکثر مشتریان است. همان ابتدای کار میخواهند بدانند چقدر باید پول بپردازند تا آنها هم صاحب وب سایت شوند؟؟

همیشه اولین و کوتاه ترین و بهتر بگوییم ، مقدمه پاسخ های دیگر این سوال این است :

- به امکانات و مشخصات وب سایت بستگی دارد ، شما چه نوع وب سایتی می خواهید؟

 

جدا از مولفه های بسیاری از جمله (طراحی اختصاصی قالب یا استفاده از قالب های از پیش طراحی شده) ، (برنامه نویسی اختصاصی برای بخش مدیریت محتوای وب سایت یا استفاده از سیستم های مدیریت محتوای موجود در اینترنت) ، (تعداد زیر سیستم های وب سایت) و ... باید بگوییم در حالت کلی هزینه های وب سایت به 6 بخش تقسیم می شوند.

1- هزینه طراحی / پیاده سازی وب سایت : این هزینه - که بخش چشمگیر مبلغ را شامل می شود - یک بار پرداخت می شود و نیازی به تمدید دوره ای آن نیست.

2- هزینه هاست یا فضای وب سایت :

   - هاست چیست؟

   - وب سایت شما تشکیل شده از یک سری فایل های متنی ، تصویری و ... که جهت نمایش میبایست در بخشی از یک هارد دیسک یک سرور اینترنتی (چیزی شبیه به هارد دیسک کامپیوتر خودتان) ذخیره شوند. به این فضای میزبانی وب سایت اصطلاحا "هاست" گفته می شود. مبلغ مربوط به این مورد می بایست بصورت دوره ای تمدید گردد.

3- هزینه دامنه (دامین) :

   - دامنه چیست؟

   - نام وب سایت شما که با پسوند com , ir , net و ... ثبت میگردد. مبلغ مربوط به این مورد نیز می بایست بصورت دوره ای تمدید گردد.

4- هزینه پشتیبانی فنی : منظور از "پشتیبانی فنی" ، رسیدگی و حل مشکلات فنی از قبیل مشکلات مربوط به کدهای وب سایت ، پاک شده برخی فایل ها و ... می باشد که اغلب با "به روز رسانی محتوای وب سایت" اشتباه گرفته می شود. هزینه مربوط به این مورد اغلب برای 6 ماه یا یک سال اول (با توجه به مبلغ پروژه) رایگان می باشد و از سال دوم معمولا 25 الی 30 درصد مبلغ طراحی سایت ، به عنوان هزینه پشتیبانی فنی برای هر یک سال اخذ می شود.

5- هزینه به روز رسانی (مدیریت محتوا) : برخی از شرکت ها / سازمان ها واحد مستقلی برای مدیریت محتوای وب سایت خود (از جمله درج مطالب و تصاویر ، ویرایش محتوا و ...) ندارند و مایلند که شرکت مجری پروژه وب سایت شان ، مسئولیت مدیریت محتوا را نیز بر عهده داشته باشد. در این صورت مبلغی بصورت دوره ای و با توافق طرفین اخذ میگردد و شرکت مجری با هماهنگی کارفرما اقدام به مدیریت محتوای وب سایت مینماید.

6- بهینه سازی برای موتورهای جستجو : برخی از مشتریان بنا به ناآگاهی نسبت به روند قیمت گذاری خدمات مربوط به وب سایت ، تصور میکنند که  تنها با داشتن یک وب سایت میتوانند صاحب رتبه های برتر موتورهای جستجوگر ازجمله گوگل شوند. ولی در واقع به هیچ وجه اینطور نیست! انجام امور مربوط به بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو search engine optimization (به اختصار ، سئو - seo) و نیز افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل پروژه ای بسیار پیچیده ، تخصصی ، زمانبر و جدا از بحث طراحی وب سایت است.

اورکام وب | Urcom.ir

Please publish modules in offcanvas position.